کد خبر : 2206
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۷:۴۰

محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج:

آینده کشور در دست دختران است

آینده کشور در دست دختران است
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه تمام آینده کشور در دست دختران است، گفت: به همین دلیل است که دشمنان داخلی و خارجی برای آن ها نقشه و توطئه دارند.

به گزارش ویدانیوز، آیت الله «سید محمدمهدی حسینی همدانی» در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به پیش رو بودن دهه کرامت به فضایلی از حضرت فاطمه معصومه (س) اشاره کرد و افزود: در روایات آمده که خداوند با اشاره به شان این بانو تمام بندگان را مورد شفاعت خود قرار می دهد.

وی با بیان اینکه این بانو شفیع ما در بهشت خواهد بود، گفت: بهشت دارای درجاتی است که اگر این بانو شفاعت کند در بهشت به مقامات عالی و درجات برسیم.

وی روز ولادت این بانو را روز تکریم دختران عنوان و اظهار کرد: هیچ نحله بشری در تاریخ به دختران اینگونه اهمیت نداد که اسلام اهمیت داد زیرا دختران امانات الهی در دستان ما هستند.

آیت الله حسینی همدانی با بیان نقش های مهمی که دختران در طول زندگی خود دارد از جمله دختر، مادر، خواهر و همسر بودن و نقش های اجتماعی زیادی که دارند، افزود: دشمنان نسبت به آن ها طمع های زیادی دارند لذا با تبلیغ در تلاش هستند تمام نقش دختران را از بین ببرند زیرا نقش های اجتماعی دارند لذا هم مسوولان باید برنامه های زیادی داشته باشند و هم دختران برای صیانت از خود نقشه های زیادی داشته باشند.

وی ادامه داد: مهمترین نقش برای صیانت و تربیت دختران را خانواده ها دارند زیرا تربیت یعنی انسان پروری که خلیفه خداست و یک موجود ابدی است و این موجود ابدی که فرزند ماست در کنار تمام نیازهای مادی به معنویت، تربیت دینی، توحید باوری و معادباوری نیاز دارد که ما باید آن را در فرزندان خود رشد دهیم.

 

فرزندان خود را تکریم و احترام کنید

امام جمعه کرج اضافه کرد: فرزندان ما چون بر اساس فطرت الهی آفریده شده اند کرامت دارند پس باید به آن احترام گذاشت به طوریکه رسول خدا (ص) فرموده اند «فرزندان خود را تکریم و احترام کرده و آن ها را نکو تربیت کنید» زیرا احترام فرزندان اثر بی نظیری در وجود آن ها خواهد گذاشت که در آینده تاثیر آن دیده می شود.

وی در خصوص کودکان نیز اظهار کرد: ما نسبت به کودکان بی توجه هستیم در حالیکه پیامبر اسلام (ص) فرموده اند «سلام کردن بر کودکان را تا هنگام مرگ ترک نخواهم کرد تا پس از من سنتی برای بعد از من باشد».

امام جمعه کرج به حضور کودکان در نمازهای جماعت و صفوف نماز اشاره کرد و گفت: گفته اند که آن ها را به صف های آخر نفرستید بلکه در صف ها بزرگترها بین آن ها قرار گیرند و آن ها را تکریم کرده و آن ها را در صف های نماز بیاورید.

وی با بیان اینکه در تنبیه هم حدودی را باید رعایت کرد در حالیکه باید انجام شود، افزود: رسول خدا (ص) فرموده اند «فرزند تو یکی از تیرهای تیردان توست، یعنی فرزندت ذخیره آینده توست و تو با توهین به شخصیت او هم به خودت ضربه میزنی و هم کسی را بی مقدار می کنی که در آینده پشتیبان تو خواهد بود» که رعایت این نکات انسان را کریم به بار می آورد.

 

دختران ما را از فکر ازدواج و مادرشدن دور می کنند/در فکر نقشه شومی هستند

آیت الله حسینی همدانی دختران مادران نسل آینده هستند، تصریح کرد: متاسفانه مسیر به سمتی هدایت شده که اصلا به فکر ازدواج نیستند یا به فکر مادر شدن نیستند در حالیکه نقش مادری که زیباترین نقش برای زنان است را کمرنگ و بی ارزش نشان می دهند.

وی با بیان اینکه روز ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت است، گفت: در ۳۰ سال گذشته نرخ ناباروری کلی در جهان نزدیک ۲۳ درصد بوده است و در جهان اسلام نزدیک به ۴۱ درصد و در ایران بیش از ۷۰ درصد بوده که نشان از یک توطئه و نقشه شوم برای کم کردن جمعیت دارد.

وی به پیام رهبر انقلاب به فعالان جمعیت اشاره کرد و افزود: ایشان فرموده اند «کسانی که فعالانه در حوزه جمعیت روی آورده اند تاکید می کنم که تلاش برای افزایش نسل و حمایت از خانواده یکی از ضرورتی ترین فریضه های آحاد مردم و مسوولان است».

 

بانوان خرمشهری حماسه مقاومت خلق کردند

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه به نزدیک شدن روز ملی «مقاومت» و سالگشت شهادت شهید بروجردی، سردار اسلام اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگترین حوادث تاریخ معاصر کشور ما دوران دفاع مقدس است که قدرت های بزرگ استکباری با تمام قوا در مقابل ملت ایران صف آرایی کرده و جنگی استثنایی را به وجود آوردند که عملیات فتح خرمشهر مهمترین عملیاتی بود که ایران را در موضع برتر قرار داد.

وی گفت: خرمشهر قصه مقاومت بیش از یک ماهه کسانی است که جسم خود را سنگر کردند تا جمهوری اسلامی آسیب نبیند و مسجد جامع شهر زیر آتش دشمن مرکز برنامه ریزی برای مقاومت بود و بانوان مقاوم خرمشهر به غیر از سلاح به دست گرفتن با امدادگری و پرستاری و پشتیبانی و تدارکات حماسه های مقاومت خلق کردند.

وی ادامه داد: این شهر پس از ۵۷۶ روز مقاومت که تحت اشغال بود در خرداد ماه سال ۱۳۶۱ آزاد شد و این فتح مسایل زیادی داشت ضمن اینکه شبهاتی را هم خناثان داخلی و خارجی بر ادامه جنگ پس از این عملیات وارد کردند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این جنگ و فتح خرمشهر درس توحید افعالی به ما داد که هر چیزی در جهان اتفاق می افتد با نیرو و اراده خداوند است، اضافه کرد: امام خمینی (ره) این هنر را داشت که مسایل اعتقادی و معرفتی را همگانی کرده و به عموم آموزش دهد و فرمود «فتح خرمشهر فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش های اسلامی است و خرمشهر شهر لاله های خونین است که خداوند آن را آزاد کرد» که اوج توحید افعالی را نشان می دهد.

وی فتح خرمشهر را معجزه الهی دانست که خداوند با دست توانمند رزمندگان رقم زد، گفت: این پیروزی بزرگ که بیش از ۵ هزار کیلومتر از خاک کشور را آزاد کرد و حدود ۱۶ تا ۲۰ هزار بعثی عراقی خود را در حین عملیات تسلیم کردند درس های فراوان فرا زمانی و فرامکانی دارد و این در حالی است که نام عملیات «الی بیت المقدس» و رمز آن «یا علی بن ابیطالب» بود که در معارف مهدوی داریم که فتح بیت المقدس در دوران فتح حکومت جهانی اتفاق می افتد.

 

تاکید رهبر بر نگاه تمدنی به حج

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه به دیدار چند روز پیش کارگزاران حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار فرموده اند که نگاهتان به حج تمدنی باشد و آن مسیر مسیری بوده که آینده ای را می بیند و آن از بین رفتن رژیم صهیونیستی است که حرکاتی باید انجام شود تا به پیروزی برسیم.

وی افزود: این اقدام نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که از جنگ نظامی سخت تر است انجام می شود که ویرانی های جنگ نظامی را ندارد بلکه آبادانی به دنبال دارد ولی سختی زیادی دارد.

وی تصریح کرد: امروز در گام دوم انقلاب و در این جنگ ترکیبی احتیاج به فرماندهان جوانی مثل دوران دفاع مقدس و انقلابی داریم که وارد عرصه کارگزار اقتصادی و کارآفرینی شوند و خرمشهرهای مختلف را آزاد کنند.

امام جمعه کرج همچنین به روز چهارم خرداد روز مقاومت مردم دزفول اشاره کرد و گفت: مردم قهرمان دزفول در مقابل موشک باران عراق در دوران دفاع مقدس مقاومت و رشادت های خوبی نشان دادند به طوریکه دزفول به شهر موشک ها معروف شده بود و به عنوان پایتخت مقاومت ایران نامگذاری شد.

وی خاطرنشان کرد: دشمنی دشمن و جنگ استکبار در این جا با ما تمام نشده و به انحای مختلف ادامه دارد و سعی دارند ما را در دنیا منزوی کرده و اقتدار ما را از بین ببرند که علیرغم تلاش آن ها ایران حضور مقتدرانه دارد که همین حضور با عزت در عرصه های مختلف ایران آن ها را نگران کرده که نمونه اخیر آن ها سفر دور دنیای ۷۰ هزار کیلومتری ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ایران در دور دنیا است.

آیت الله حسینی همدانی گفت: این اقدام نیروی دریایی همگان را وادار به تحسین کرده و به آمریکایی هایی که این ناو را تحریم کرده بودند با عبور از میان کانال پاناما چنان سیلی زد و نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی افزود: دشمنان ما هرگز نخواهند توانست ما را از آینده روشن مان ناامید کنند در حالیکه آینده خودشان هم روشن است که رژیم صهیونیستی دست به ترور می زند و جنگ راه می اندازد در حالیکه دولت خود را هم نمی تواندنگه دارد.

امام جمعه کرج روز اول خرداد ماه را روز بهره وری و بهینه سازی مصرف برشمرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور در تحریم های ظالمانه و محدودیت منابع یکی از ستون های اقتصاد سالم بهینه سازی مصرف و عملیاتی کردن آن در تمام ساختارهای دولتی و غیردولتی و زندگی شخصی آحاد جامعه دارد که احتیاج به ارایه الگوهای سالم دارد.

 

متاسفانه اصناف و صمت در موضوع حجاب و عفاف ترک فعل دارند

نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین به یک موضوع استانی در خصوص عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: متاسفانه دستگاه های مسوول در این خصوص ترک فعل دارند به طوریکه در بررسی میدانی که هفته گذشته در سطح استان انجام دادم اصناف و صنعت و معدن کوتاهی دارند و اگر استاندار اهتمام دارد باید پیگیری کرده و این مطلب را دنبال کند.

وی تاکید کرد: در این موضوع با دادستان فعلا کاری نداریم.

در حاشیه برگزاری این هفته نماز سیاسی عبادی جمعه کرج هلال احمر، جهاد کشاورزی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با برگزاری میز خدمت جوابگوی سوالات نمازگزاران بودند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.