کد خبر : 2880
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰

تشدید فرو نشست های زمین در تهران با افزایش حجم بارش ها

تشدید فرو نشست های زمین در تهران با افزایش حجم بارش ها

به گزارش ویدانیوز؛ آقای علی بیت الهی گفت: در مواقع بارندگی های شدید آب های سطحی به قنوات و مجاری زیر سطحی نفوذ و با سرعت زیاد در جهت شیب رو به پایین دست در درون آنها جریان پیدا می کند. به گفته مسئول مرکز تحقیقات راه و  مسکن و شهرسازی،  آبشستگی های زیرسطحی در


به گزارش ویدانیوز؛

آقای علی بیت الهی گفت: در مواقع بارندگی های شدید آب های سطحی به قنوات و مجاری زیر سطحی نفوذ و با سرعت زیاد در جهت شیب رو به پایین دست در درون آنها جریان پیدا می کند.

به گفته مسئول مرکز تحقیقات راه و  مسکن و شهرسازی،  آبشستگی های زیرسطحی در چنین مواقعی تشدید یافته و گالری ها، حفرات و تونل های زیرسطحی فراخ تر شده و با ارتعاشات محیطی دچار ریزش از سقف و در نهایت بروز فرو ریزش زمین و ایجاد فروچاله هایی که گاه سانحه ساز نیز هستند در سطح زمین می شوند.

او می گوید: این پدیده در محیط های شهری با رشته قنوات و رگاب های متعدد مانند “تهران” و “کرج” احتمال بروز و رخداد دارد. به طور معمول  پیش  از فروریزش، انحناء و فرورفتگی موضعی غیرعادی در کف خیابان و معابر و سطح زمین پدیدار شده و سپس فروریزش زمین اتفاق می افتد.  ضرورت دارد تا ماموران و زحمتکشان شهرداری ها و مردم  به چنین شواهدی حساس باشند و احتیاط لازم را داشته باشند. 

 منبع خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.