کد خبر : 789
تاریخ انتشار : جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷

محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج:

سپاه فراتر از نهاد انقلابی عمل کرده است

سپاه فراتر از نهاد انقلابی عمل کرده است
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به حماسه ها و خدمات پاسداران انقلاب در عرصه های مختلف اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراتر و گسترده تر از یک نهاد انقلابی عمل کرده است.

به گزارش ویدانیوز، آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع ) و روزپاسدار افزود: امروز از پاسداران انقلاب به خاطر تلاش در عرصه های مختلف به ویژه پاسداری از دین، انقلاب و ارزش ها قدردانی می کنیم.

وی بیان کرد: نامگذاری سوم شعبان به عنوان روز پاسدار بسیار پرمعنا است چرا که امام حسین (ع ) پاسدار دین و انقلاب پیغمبر اسلام ( ص) بودند و از ارزش های الهی حمایت و دفاع می کرد.

امام جمعه کرج اظهار کرد: امروز پاسداران انقلاب اسلامی همین روش و رویه را دنبال می کنند و با توجه به مقتضیات زمان سپاه فراتر و گسترده تر از نهاد انقلابی تاکنون عمل کرده است .

آیت الله حسینی همدانی گفت : در زمان حاضر نهاد ها هر کدام مشغول کارهای متمرکز و مشخص هستند اما سپاه فراتر از وظایف خود عمل کرده و نقش سازنده و پررنگی در عرصه های مختلف جامعه اسلامی داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: البته دشمنان قسم خورده با این نهاد انقلابی دشمنی می کنند که نشانه صلابت سپاه است.

وی بیان کرد: امروز سپاه پاسداران امید مظلومان جهان است؛ این نیروی متدین خواب را از چشمان مستکبران گرفته و با حمایت های رهبرمعظم انقلاب و مردم مومن و قدرشناس ایران تا نابودی استکبار و نظام سلطه به راه خود ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب گفت : انتظار می رود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نسبت به جذب و پرورش جوانان و ارتقای بیشتر توانمندی خود برای حراست از انقلاب و کشور اهتمام ورزد.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت جهاد در مقابل دشمنان اسلام گفت : تمام ائمه اطهار (ع) در این مسیر هیچ کوتاهی نکردندو ما جهاد تبیین ادامه دهیم .

امام جمعه کرج با بیان اینکه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) با روش جهاد تبیین در مقابل معاویه و یزید عمل کرد ،افزود: آن حضرت تاکید می کند که سکوت عالمان در مقابل زورگویان تبعات خطرناکی دارد.

وی ادامه داد: امروز این خطبه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) زنده و گویا است و از زبان و بیان نایب امام عصر (عج ) یعنی رهبر معظم انقلاب اسلامی می شنویم.

امام جمعه کرج گفت : رهبر معظم انقلاب فرمودند که علما فارغ از مسوولیت های دولتی و امثال آن باید جهاد تبین داشته باشند؛ جهاد تبیین مردم را دلگرم می کند و وظیفه هریک از ما سنگین است ؛معلمان، اساتید ،خطبا و امامان مساجد این سنگر اساسی را جدی بگیرند ودر این عرصه وارد میدان عمل شوند.

آیت الله حسینی همدانی گفت : در خصوص موضوعات مختلف باید ابتدا روشنگری شود و به شبهات پاسخ دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت : در این شرایط باید مراقب حیله های دشمنان که برای از بین بردن روحیه امیدواری مردم تلاش می کنند،بود ضمن آنکه برای رفع مشکلات معیشتی مردم گام برداشت.

آیت الله حسینی همدانی افزود: دشمنان با فشار حداکثری گمان می کنند که تاب آوری مردم را می شکننداما نتوانستند به اهداف خود برسند و مردم انقلابی ایران با قدرت تمام پوزه دشمنان را به خاک مالیدند.

امام جمعه کرج گفت: اینکه اینک قسمتی از ساختارهای اقتصادی کشور خراب است انکار نمی کنیم و دراین میان برخی مسوولان قبلی در مسیر شبکه های معاند قدم می دارند و وقیحانه از سازش با غرب سخن می گویند.

وی اظهار کرد: مشکل معیشتی را با وجودمان درک می کنیم اما سووال این است کهبرخی رسانه ها به جای کمک کردن آتش برای دشمن تهیه می کنند.

امام جمعه کرج گفت: کسانی که تا دیروز در تنور اغتشاشات می دمیدند امروز بازار را ملتهب می دارند و فرصت را مناسب دیدند تا از ضعف های موجود به نفع خود استفاده کنند.

وی افزود: یکی از راه های فوری در این شرایط این است که باید بانک مرکزی کنترل عرصه های طلا و ارزرا داشته باشد که اگر فعال شود برای جامعه مفید است .

ضرورت حمایت از دانش بنیان ها در البرز

نماینده ولی فقیه در استان البرز از مسوولان استان خواست از چگونگی عملیاتی کردن شعار سال در بخش دانش بنیان ،تولید و اشتغال گزارشی در راستای فرامین رهبر انقلاب به مردم استان در بخش های مختلف اقتصادی بدهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از مردم و دستگاه های اجرایی استان البرز خواست جشن های شعبانیه را جدی بگیرید و در این ایام روحیه نشاط جامعه و امید آفرین را گسترش دهندضمن آنکه بر محتوای جشن های ایام شعبانیه افزوده شود.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اهمیت تربیت نسل های انقلابی در آموزش و پرورش بیان کرد: حرکت به سمت کمال مطلوب که قرب خدای تعالی است تفاوت بین نظام تعلیم و تربیت اسلامی و نظام آموزشی سکولاریستی است که در تعلیم اسلامی تربیت مقدم بر آموزش است که باید به درستی انجام شود.

وی افزود: دانش آموز در تراز انقلاب اسلامی از جایگاه دینی ، اسلامی ، علمی ، اخلاقی ،تعهد و تعاملات اجتماعی برخوردار است و این شخصیت در کنار محتوای آموزشی توسط معلم ساخته می شود.

امام جمعه کرج گفت : معلمان اثرگذارترین رکن در تعلیم و تربیت هستند و نتیجه کار آنها در چگونگی تربیت دانش آوزان خودنمایی می کند؛ اگر معلم روحیه و تفکر انقلابی داشت و از روحیه ارزشی

مانند ایثار و مواسات برخوردار باشد، نظام آموزشی فرهنگ درست را به جامعه منتقل می کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اظهار کرد: وقتی نظام آموزشی فرهنگ درست را به جامعه منتقل کرد به تبع آن نظام اسلامی نیز فضای پر نور جوانمردی مانند رزمندگان اسلام در دفاع مقدس را دریافت می کند.

وی گفت : دشمن زمان طولانی است که با روش جنگ نرم در زمینه سست کردن بنیان های خانواده و ایجاد شبهه در ارزش های اسلامی تلاش می کند تا جوانان را دچار چالش کند که در این برهه نقش معلم حساس تر و پررنگ تر از گذشته است و لازم است بین مدرسه و مسجد به عنوان یکی از پایگاه های تعلیم و تربیت کار شود و پیوند قوی تری برقرار شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.