کد خبر : 1333
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶

مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

«هنرکارت» مهمترین شناسه هویتی هنرمندان می‌شود

«هنرکارت» مهمترین شناسه هویتی هنرمندان می‌شود
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به تصویر ذهنی برخی اعضا از «هنرکارت»، به عنوان کارتی که فقط برای واریزی‌ها صادر شده، از ارائه انواع خدمات، تسهیلات و تخفیفات با سطوح مختلف این کارت شامل آبی، نقره‌ای، طلایی و پلاتینیوم خبر داد و گفت: مصمم به تبدیل هنرکارت به مهمترین شناسه هویتی هستیم.

به گزارش ویدانیوز، سید مجید پوراحمدی با تبریک سال نو و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: مصمم به تبدیل هنرکارت به مهمترین شناسه هویتی، معیشتی و بهره مندی از مزایای ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در سراسر کشور هستیم.

وی با تشریح فلسفه ایجاد هنر کارت، از آن به عنوان منحصربه‌فردترین کارت هویتی- بانکی یاد کرد و گفت: در حال حاضر، شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان با نام تجاری هنر کارت حدود ۹۰ هزار عضو دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه هدف از ایجاد و پایه گذاری این شرکت را ایجاد بستری برای یکپارچه سازی خدمات ارائه شده توسط صندوق اعتباری هنر به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت در سراسر کشور با ارائه کارتی هویتی و شناسایی به هنرمندان عنوان کرد و اظهار داشت: تا پایان سال ۱۴۰۱، نزدیک به ۹۰ هزار هنرکارت چاپ و برای متقاضیان عضو صندوق در سراسر ایران ارسال شده است.

پوراحمدی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۷ هزار هنرکارت صادر و ارسال شد. همچنین بیش از ۲۱ هزار هنرکارت فعال و بیش از دوهزار درخواست صدور مجدد هنرکارت نیز طی سال گذشته انجام گرفته که رقم هنرکارت صادره را امروز به حدود ۹۰ هزار کارت رسیده است.

 

شتاب صدور هنر کارت

پور احمدی با ذکر این نکته که ثبت نام و صدور هنرکارت برای هنرمندان هم اکنون نیز با شتاب ادامه دارد، مهمترین ویژگی این کارت را ماهیت شناسایی و هویتی آن برای اهالی فرهنگ و هنر کشور دانست که با توجه به اطلاعات مندرج بر روی آن شامل نام، نام خانوادگی و زمینه فعالیت به فارسی و انگلیسی و تصویر افراد در بین اهالی هنر دارای امتیاز ویژه ای است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ادامه داد: هنرمندان می‌توانند پس از تکمیل عضویت خود در صندوق اعتباری هنر، اقدام به درخواست صدور هنرکارت کرده و از مزایای این کارت بهره مند شوند.

 

هنر کارت ارائه چندین خدمت ویژه/هنر کارت صرفاً برای واریز پول نیست

پوراحمدی از هنرکارت به عنوان یک شناسه هویتی مخصوص هنرمندان و دیگر اصحاب فرهنگ، رسانه و فعالان قرآن و عترت در سراسر کشور یاد و تصریح کرد: این کارت صرفاً برای واریز وجه نیست بلکه با رایزنی، پیگیری و مجموع اقدامات انجام گرفته امروز شاهد ارائه چندین خدمت ویژه توسط این کارت هستیم که نیاز است قشر فرهیخته فرهنگ، هنر و رسانه با تک تک آنها و دیگر خدماتی که در آینده نزدیک به آن اضافه می شود حتما آشنا شوند.

 

سطوح هنر کارت

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر همچنین با اشاره به سطوح مختلف هنرکارت شامل آبی، نقره ای، طلایی و پلاتینیوم، اظهار داشت: هنرمندان گرامی با دریافت هنرکارت از سطح آبی وارد این چرخه شده و با افزایش تراکنش ها و میزان موجودی حساب هنرکارت ایشان، امتیازاتی دریافت می‌کنند که امکان ارتقاء به سطح بالاتر و بهره مندی از درصدهای بیشتر بازگشت نقدی را برایشان فراهم می‌کند.

پوراحمدی اضافه کرد: با تغییر سطح اعضا به سطوح نقره ای، طلایی و پلاتینیوم، نیازی به تغییر هنرکارت‌ها نیست.

 

ویژگی‌های هنرکارت در یک نگاه

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین به پیگیری‌های انجام گرفته برای لحاظ و در نظر گرفتن امتیازات مختلف برای دارندگان هنر کارت اشاره کرد و گفت: سطوح تخفیفی هنرکارت با همکاری بانک آینده، تخفیفاتی را در قالب بازگشت نقدی به هنرمندان ارائه می‌کند.

به گفته وی، درصد بازگشت نقدی بر اساس سطح کارت، هر هفته و بطور تجمیعی، در قالب مبلغی از خرید دارندگان این کارت به صورت نقد به حساب اعضا واریز می‌شود.

پور احمدی تصریح کرد: علاوه بر این، بیش از ۵۰۰ فروشگاه، رستوران، اقامتگاه، مرکز تفریحی و … طرف قرارداد نیز، بنا به سطح کارت، از ۵ تا ۸۰ درصد از مبلغ خرید دارنده هنر کارت را در قالب بازگشت نقدی به حسابشان واریز می‌شود که اعضا می‌توانند به منظور اطلاع از مراکز طرف قرارداد و درصدهای بازگشت نقدی هر سطح، به بخش «خدمات» در وب سایت www.honarcard.ir مراجعه کنند.

 

استفاده از شبکه گسترده بانکی

وی در ادامه با تشریح دیگر ویژگی‌های هنرکارت، گفت: هنرکارت جزو معدود کارت های بانکی است که از سوی بانک مرکزی با چنین شرایطی اجازه چاپ پیدا کرده است. این کارت، علاوه بر ایجاد امکان استفاده از شبکه گسترده بانکی با استفاده از خدمات معمول یک کارت بانکی، امتیازات ویژه دیگری نیز به جامعه فرهنگ و هنر کشور ارائه می نماید.

 

عضویت در باشگاه هنرمندان

رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: باشگاه هنرمندان امکان نوینی است که ضمن ارائه خدمات متعارف رفاهی، تفریحی، درمانی، آموزشی و … ، به دنبال ایجاد ارزش افزوده و مزیت هایی برای خرید اهالی فرهنگ و هنر کشور است. اعضای هنرکارت از امکان بازگشت نقدی هر خرید (Cash Back)، بهره مندی از تخفیفات ویژه خدمات مختلف از جمله خدمات درمانی، تفریحی، رفاهی، برگشت نقدی از ۵ تا ۸۰ درصد از مبلغ خرید در مراکز طرف قرارداد بنا به سطح هنرکارت، دریافت امتیاز از هر خرید در قالب ذخیره امتیاز باشگاه هنرمندان و پیشنهادات ویژه در رویدادهای مختلف و روزهای خاص نیز بهره مند شوند.

 

اعلام آمادگی صندوق هنر برای همکاری با همه فعالان رسمی حوزه هنرمندان

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه صندوق اعتباری هنر و شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان در راستای هدف تسهیل ارائه خدمات بهینه به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی سراسرکشور و آمادگی لازم برای همکاری با سازمان ها و ارگان های مرتبط با اهالی فرهنگ و هنر، تشکل های رسمی فعال درحوزه هنرمندان را دارد، گفت: این سازمان ها در صورت تمایل می توانند از زیرساخت های وسیع این کارت منجمله مدیریت پایگاه داده، QR مندرج در پشت کارت و بسیاری پتانسیل های زیرساختی دیگر جهت مدیریت مراجعین هنرمند خود در اقدامات مختلف مانند پرداختی های متمرکز، مدیریت تردد در جشنواره ها و نمایشگاه ها، ارائه خدمات ویژه به تعداد مشخصی از دارندگان کارت و … بهره مند شوند.

 

هنرمندان خواستار جدی بهره مندی از خدمات هنری و حمل و نقل شهری

مشارو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: در تلاش هستیم تا بر مبنای موارد درخواستی مورد تأکید اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه که طی نظرسنجی عمومی صورت گرفته در سال ۱۴۰۱ متمرکز بر سه حوزه فروشگاه های زنجیره ای، سینما و تئاتر و موسیقی، و حمل و نقل شهری بوده است، اهدافی را پیش بگیریم که نهایتاً هنرکارت، به مهمترین کارت هویتی و معیشتی هر هنرمند مبدل شود.

پوراحمدی افزود: در این راستا مذاکرات و جلسات متعددی با شرکت های مختلف برگزار شده که منجر به ارائه تخفیفات و مبالغ قابل توجهی از بازگشت نقدی به هنرکارت هر هنرمند در طی خرید از مراکز معرفی شده است.

مدیر عامل صندوق اعتباری هنر تاکید کرد: با عنایت به نتایج نظرسنجی از هنرمندان و همچنین بنا به میزان پیشرفت اقدامات در سال گذشته و انتظارات سال آتی، اهدافی را برای هنرکارت از جمله تسهیل و ترغیب استفاده هر هنرمند از هنرکارت خود در خریدهای روزمره و مایحتاج هنری(خریدهای حضوری وآنلاین) با تخفیفات ویژه در قالب «بازگشت نقدی»، درصد تخفیف، کمک هزینه خرید و … در نظر گرفتیم که با رایزنی و پیگیری های لازم تا حد امکان آنچه مدنظر است را جامه عمل بپوشانیم.

 

پیگیری درخواست هنرمندان دستورکاری جدی سال ۱۴۰۲

رئیس هیات مدیره صندوق اعتباری هنر در عین حال تأکید کرد: بدون تردید کاهش دغدغه های معیشتی، درمانی، تأمین نیازها و درخواست های فرهنگی و هنری هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از جمله استفاده از سینما، تئاتر، موسیقی و … را در اولویت و دستور کار این صندوق قرار داده و مسئولان صندوق اعتباری هنر و شرکت هنرکارت بنیان ایرانیان به عنوان زیر مجموعه این صندوق، از این پس نیز تمام تلاش و عزم جدی خود را برای حمایت و پشتیبانی از جامعه فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی سراسر کشور به‌کار می بندند تا بهترین ها را برای هنرمندان به عنوان قشر فرهیخته جامعه و همچنین اعضای این صندوق فراهم کند.

اعضا و اصحاب فرهنگ، هنر ، رسانه و فعالان قرآنی دارای هنرکارت می توانند به منظور اطلاع دقیق از شرایط ارتقا هر سطح، به بخش «باشگاه هنرمندان» در وب سایت www.honarcard.ir مراجعه کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.