کد خبر : 559
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۲

عبدا.. دارائی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز:

کافه کارآفرینی در دانشگاه جهاد کشاورزی کرج برگزار شد

کافه کارآفرینی در دانشگاه جهاد کشاورزی کرج برگزار شد
هفتمین نشست کافه کارآفرینی در مرکز نوآوری باز و انتقال فناوری وستا دانشگاه جهاد کشاورزی کرج با محوریت توسعه کشاورزی و محصولات دانش بنیان به همت ﺷﺮﮐﺖ ﻧﺎم داران اﯾﺪه ﭘﺮداز واﻻی اﻧﺪﯾﺸﻤﻨﺪ (ﻧﯿﻮا ﯾﻮﻧﯿﻮر) برگزار شد.

به گزارش ویدانیوز، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز در این برنامه با اشاره به ضرورت برگزاری چنین نشست هایی گفت: خروجی کافه کارآفرینی ها کاربرد عملی و اجرایی مدیریت دانش است، انتقال تجارب ارزشمند و ایجاد طوفان فکری برای خلق ایده ها و سوژه های جدید و انتقال تجربه حل مسائل و برداشتن موانع و طی مسیر های پیشرفت مجموعه های کارآفرین در بستر همین کافه های کارآفرینی شکل می گیرد. مدیریت بهتر ایده ها، افزایش توانمندی و نوآوری، بهره وری کارکنان و رهبری موثر در بستر مدیریت دانش، فضای کار آفرینی را متحول می کند.

عبدالله دارایی در ادامه گفت: امروز مدل کافه کارآفرینی در همه جای دنیا به همین منظور و با هدف ایجاد انگیزه های مضاعف و قرار گرفتن کارآفرینان نوپا در کنار تجربه های ارزشمند و موفق به بلوغ فرآیند کارآفرینانه در میان کارآفرینان انجام می شود و کافه کارآفرینی یک بستر ارزشمند و دارای ارزش افزوده برای مخاطبان محسوب می شود. مهم ترین عامل موفقیت کارآفرینی , مدیریت کردن اثر بخش دانش در سازمان کارآفرینانه است.

دکتر عبدالله مخبر دزفولی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در این نشست با اشاره به روشهای نوین مدیریت به ویژه مدیریت های مربوط به کسب و کار در بخش کشاورزی گفت: اعتقاد من این است که کافه کارآفرینی در خلق ارزش های فزاینده امیدآفرین برای کارآفرینان حرکت می کند. مفاهیم نظری مدیریت عملاً توسط کارآفرینان اجرایی می شود و این کار آفرین است که با عبور از موانع مختلف و یافتن مسیرهای مناسب تحقق اهداف خود، محیط کسب و کار خود را مستمرا رصد می‌کند تا تهدیدات و فرصت های پیش روی خود را به خوبی شناسایی و برای هر کدام از آنان تدابیری بیندیشد.

وی در ادامه گفت: در هزاره سوم و عصر حاضر هر لحظه دارای خصوصیت های خاص خود است و هر خصوصیت و ویژگی، اقدام مخصوص و منحصر به خود را می طلبد. کارآفرین باید خود را برای هر کدام از متغیر های پیش روی آماده و متناسب با آن بصورت هوشمندانه تصمیم گیری کند. عدم قطعیت در تصمیم گیری از ویژگی های عصر حاضر است و کارآفرینان بویژه فعالان کسب و کار و ایده های خلاق بیش از سایرین در معرض این تغییرات حوزه پیرامونی خود هستند.

در این برنامه هر یک از فعالان کارآفرینی در بخش کشاورزی و پیشران‌های فناوری و تولید به بیان دیدگاه ها، اهداف و ایده های مربوط به حوزه فعالیتی خود پرداختند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.