کد خبر : 509
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارند

۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارند
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اجرای طرح بیمه همگانی گفت: اکنون ۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارند.

به گزارش ویدانیوز، میرهاشم موسوی در یک نشست خبری اظهارداشت : قبل از انقلاب اسلامی حدود ۲۰ درصد جامعه از جمعیت ۳۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار داشتند اما اکنون با اجرای سیاست‌های کلی نظام بیش از ۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند که در دولت مردمی سیزدهم ۱۰۰ درصد آحاد جامعه تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی با بیان اینکه ۵۴ درصد مردم تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، افزود: طرح پوشش همگانی با تاکیدهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: ضریب نفوذ بیمه‌ای تامین اجتماعی قبل از انقلاب ۱۹.۵ درصد بود و از ۹ میلیون شاغل ۱.۷ میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی بودند اما امروز ۶۵ درصد ضریب نفوذ بیمه‌ای در تامین اجتماعی داریم و از ۲۳ میلیون شاغل کشور بیش از ۱۵ میلیون شاغل تحت پوشش ما قرار دارند.

به گفته موسوی، سه میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته داریم و ضریب پشتیبانی ما ۴.۲ است که بعد از انقلاب کمک‌های دولت برای بیمه اقشار خاص را داریم که قبل از انقلاب سابقه نداشته است.

وی تاکید کرد: حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب کارگاه‌های زیر پنج نفر کمک‌های حمایتی دولت را دریافت می‌کنند که کمک بزرگی برای اقشار کم درآمد در حوزه تولید است همچنین ۷۶۰ هزار راننده تحت پوشش داریم که ۵۰ درصد حق بیمه را دولت می‌دهد و ۲۷۰ هزار قالیباف نیز در قالب بیمه اقشار خاص حمایت دولت را دارند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد دستاوردهای این سازمان در حوزه درمان گفت: حدود ۴۰۰ مرکز درمانی بیمارستانی، تخصصی و فوق تخصصی ملکی داریم و با ۵۰ هزار مرکز درمانی طرف قرار دادیم همچنین روزانه به یک میلیون نفر خدمات سرپایی ارائه می‌دهیم و روزانه حدود ۱۳ هزار نفر خدمات بستری دریافت می‌کنند.

موسوی اضافه کرد: سال گذشته یک میلیون بیمه شده جدید تحت پوشش بیمه فراگیر خانواده ایرانی قرار گرفتند و برای امسال و تا به امروز نیز ۷۸۰ هزار نفر بیمه شده جدید به جمعیت بیمه شدگان افزوده شده است.

وی از اصلاح ماده پنج قانون بیمه کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: پیش بینی می‌کنیم ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر پشت نوبتی داشته باشیم که بدون محدودیت همه این افراد پس از ابلاغ قانون تحت پوشش قرار می‌گیرند همچنین پنج لایحه در قالب اصلاحات فنی و ساختاری تقدیم دولت شده که می‌تواند مشکلات اساسی صندوق را برطرف کند.

به گفته موسوی، ۱۹ درصد بازنشستگان در سال ۹۱ پیش از موعد بازنشسته شدند که امروز به بیش از ۵۰ درصد رسیده است در حالی که متوسط سن زندگی و دریافت مستمری بعد از بازنشستگی‌ در کشورهای دیگر ۱۰ تا ۱۲ سال است در حالی که در کشور ما ۲۴ سال است همچنین سن امید به زندگی افزایش یافته اما سن بازنشستگی اصلاح نشده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.