کد خبر : 1230
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰

مهرداد کیانی، شهردار کرج:

کنترل و تأیید نقشه‌های معماری کرج سیستمی شد

کنترل و تأیید نقشه‌های معماری کرج سیستمی شد
شهردار کرج گفت: حذف قرمزنویسی فیزیکی نقشه‌های معماری و سیستمی شدن روند تأیید نقشه‌های معماری این شهر رقم خورد.

به گزارش ویدانیوز، مهرداد کیانی گفت: حذف قرمزنویسی فیزیکی نقشه‌های معماری و سیستمی شدن روند تأیید نقشه‌های معماری در کلانشهر کرج با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و معاونت شهرسازی و معماری محقق شده است.

وی افزود: تهیه بسته‌های تشویقی نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده، راه‌اندازی سامانه جامع جلوگیری از تخلفات ساختمانی و تصویب نهایی سند حریم توسعه شهری کرج از جمله فرآیندهای مهمی هستند که در ارتقای رضایت‌مندی سازندگان، شهروندان و مهندسان شهرساز نقش بسزایی داشته است.

شهردار کرج گفت: تخفیف‌های لحاظ شده در جهت ترغیب ِ مالکان بناهای ریزدانه برای نوسازی در دوره ششم مدیریت شهری کرج، مثال زدنی بوده است.

وی بیان کرد: در راستای تشویق شهروندان ساکن در بافت فرسوده برای احیای این بافت‌ها با همراهی و مساعدت استانداری البرز، شورای اسلامی شهر و اداره کل راه و شهرسازی، ٢ بسته تشویقی مالی و ضابطه‌ای در نظر گرفته شده است.

کیانی گفت: با توجه به این که بسیاری از املاک واقع در بافت‌های فرسوده قولنامه‌ای هستند، مالکان این امالک قولنامه‌ای می‌توانند با اخذ سند، ۱۰۰درصد از پرداخت بدهی‌های عوارض نوسازی معاف و شامل ۹۵درصد تخفیف در پرداخت سهم سرانه خدماتی شوند.

وی اذعان کرد: برای تشویق مالکان و ساکنان بافت‌های فرسوده ۱۰۰ درصد عوارض صدور پروانه برای کلیه املاک دارای اعیانی معاف شده است همچنین در صورت تجمیع زمین‌های خالی با ساختمان‌های همجوار در بافت‌های فرسوده صدور پروانه ساختمان به صورت کامل رایگان خواهد شد.

شهردار کرج گفت: عوارض صدور پروانه ساختمانی در زمین‌های خالی به تنهایی هم شامل ۷۰ درصد تخفیف خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.