کد خبر : 327
تاریخ انتشار : یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶

اجرای طرح نظام پایش اشتغال کشور در البرز آغاز شد

اجرای طرح نظام پایش اشتغال کشور در البرز آغاز شد
با هدف نظارت میدانی و حضوری بر طرح های اشتغالزایی و سامانه ثبت ملی اشتغال، طرح نظارت رصد در البرز برگزار می شود.

به گزارش ویدانیوز، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: برابر ابلاغ مقام عالی وزارت در مدت ۴۰ روز بهمن و اسفند ماه فعالیت نظارت بر تمامی طرح های ثبت شده در سامانه رصد ملی اشتغال با هماهنگی مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی استان آغاز شده است و به صورت میدانی و حضوری از طرحهای اشتغالزایی و همچنین سامانه ثبت رصد اشتغال بازدید و گزارش های لازم تهیه خواهد شد.

عبدالله دارایی در ادامه افزود: یکی از اهداف اجرای طرح نظارت بر سامانه رصد ملی اشتغال در استان البرز میزان صحت سنجی اشتغال ثبت شده توسط دستگاه ها و تهیه گزارش های لازم به منظور اعتبار سنجی و صحت سنجی آنهاست همکاران من با دقت تمام این نظارت را دنبال خواهند کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز خاطرنشان کرد: علی رغم تحقق ۱۰۰ درصدی تعهد اشتغال استان البرز و ثبت آن ها توسط دستگاه های اجرایی متعهد اشتغال در استان البرز، فرایند ثبت اشتغال در سامانه ادامه خواهد داشت و بیش از تعهد های صورت گرفته شاهد ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد اشتغال هستیم و در کنار آن معتقدیم نظارت بر صحت سنجی در ثبت اشتغال توسط دستگاه ها باید در اولویت اول قرار بگیرد.

عبدالله دارایی در ادامه گفت: در این طرح نظارت ناظرین ما با توجه به مشخصات کامل اشتغال یافتگان جدید به محل کار یا محل فعالیت اشتغال افراد مراجعه و با استفاده از نرم افزار های آنلاین نسبت به راستی آزمایی و انطباق وضعیت موجود با داده های سامانه اقدام خواهد شد.

گفتنی است طبق زیست بوم ملی اشتغال که در سند تحول دولت مردمی نیز آمده است، مبنای اشتغال تولید است و تولید و اشتغال دو روی یک سکه هستند و بین تولید و اشتغال نسبت مستقیم وجود دارد. رویکرد دولت اشتغال‌آفرینی واقعی به جای تسهیلات‌دهی صرف است و از این‌رو از سامانه‌های هوشمند برای ثبت و نظارت استفاده می‌کند. گرچه منابع تسهیلات تکلیفی حمایت از تولید و اشتغال در تبصره ۱۶ و ۱۸ بودجه ۱۴۰۱ و بسته سیاست‌های مشوق تثبیت اشتغال، مشاغل خانگی، افزایش داشته و در حال تخصیص به جامعه هدف است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.