کد خبر : 5399
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰

تیم‌های مدعی به جز سپاهان امتیاز گرفتند/ قهرمانی در روز‌های آخر مشخص می‌شود

تیم‌های مدعی به جز سپاهان امتیاز گرفتند/ قهرمانی در روز‌های آخر مشخص می‌شود

به گزارش ویدانیوز؛ سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال درباره اینکه عملکرد تیم‌ها در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: بازی‌ها در هفته هجدهم یک مقدار به تساوی کشیده شد و بازی آلومینیوم و هوادار به تعویق افتاد و بازی پیکان و صنعت نفت آبادان به تساوی ۲ بر ۲ رسید.


به گزارش ویدانیوز؛

سید مهدی سید صالحی کارشناس فوتبال درباره اینکه عملکرد تیم‌ها در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: بازی‌ها در هفته هجدهم یک مقدار به تساوی کشیده شد و بازی آلومینیوم و هوادار به تعویق افتاد و بازی پیکان و صنعت نفت آبادان به تساوی ۲ بر ۲ رسید. نیم فصل دوم یک مقدار دروازه‌ها کوچک‌تر می‌شود و تیم‌هایی که دارند می‌افتند انگیزه این را دارند که انتحاری بازی کنند و دنبال این هستند که امتیاز به دست آورند. بازی استقلال و سپاهان هم ۶ امتیازی بود، چون بین تیم‌های مدعی قهرمانی برگزار شد. به طور طبیعی استقلال در این بازی توانست برنده بازی شود و یک حاشیه امنیتی در بالای جدول داشته باشد. تیم پرسپولیس هم ذوب آهن را شکست داد و سایر مدعیان قهرمانی از جمله تراکتو و گل گهر مقابل حریفانشان به برتری رسیدند. به هر حال تیم‌های مدعی قهرمانی به غیر از سپاهان توانستند امتیاز بگیرند و تیم‌های پایین جدول هم بازی شان به تساوی کشیده شد و این یک مقدار بازی‌های پایین جدول را هیجانی و داغتر می‌کند و امیدوارم بازی‌های بهتری را ببینیم.

سید صالحی درباره برد پرسپولیس برابر تیم ذوب آهن اصفهان در لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: به هر حال کادر فنی نسبت به بازی قبلی، عیسی آل کثیر را در ترکیب اصلی گذاشته بود و پرسپولیسی‌ها سعی می‌کردند که کار‌های ترکیبی و بازی مالکانه را در خط هافبک انجام بدهند و در همان اوایل بازی توانستند از طریق  پنالتی که داور مسابقه گرفت به گل برسند و بعد از گل، بازی متعادل بود و دقایقی توپ در اختیار پرسپولیس بود و دقایقی هم ذوبی‌ها صاحب توپ و میدان بودند.

ذوبی ها بعد از اخراج فشارشان کمتر شد 

او افزود: پرسپولیسی‌ها سعی کردند بازی را یک جورایی حفظ کنند تا با روند رو به جلو بتوانند موقعیت‌های زیادی را روی دروازه حریف خلق کنند. تیم ذوب آهن هم سعی می‌کرد با بازیسازی و تحت فشار قرار دادن هافبک پرسپولیس بتوانند بالا بیایند و موقعیت سازی کنند که موقعیت آن چنانی هم روی دروازه پرسپولیس نتوانستند به دست آورند. نیمه دوم هم تیم پرسپولیس بازی مالکانه خود را ادامه داد و توانست مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد و موقعیت‌هایی هم به وجود آوردند، اما محسن فروزان یکی، ۲ موقعیت خوب گرفت و بعد از آن با اخراج بازیکن ذوب آهن طبیعی بود که فشار ذوبی‌ها کم شود و بیشتر چشم به ضد حملات بدوزند و پرسپولیس توانست مدیریت کند و بازی را برنده شود.

رفیعی با اعتماد به نفس نشان داد 

سید صالحی درباره اینکه اولین تجربه دروازه بانی رفیعی را در پرسپولیس چطور دیده است، گفت: به نظرم با اعتماد به نفس نشان داد و توانست در جریان بازی قرار بگیرد و هم در بازیسازی پرسپولیس از خط دروازه کمک کرد و این اطمینان را مدافعان پرسپولیس داشتند که با گلر جوان خود هم بازی کنند. به نظرم رفیعی نشان داد که می تواند گزینه خوبی برای جانشینی بیرانوند  باشد.

زمان می برد تا بازیکنان خارجی با هم هماهنگ شوند 

کارشناس فوتبال درباره  اینکه عملکرد بازیکنان خارجی پرسپولیس را چطور دید، گفت: زمانی که عبدالکریم حسن به بازی آمد در اوایل بازی اش یک مقدار با استرس بازی کرد و شرایطش به  صورتی بود که هنوز با تیم هماهنگ نشده است، اما رفته رفته هر چه زمان گذشت توانست شرایطش ایده آل‌تر شود و بازیکن قابلی نشان داد. او سالیان سال در قطر بوده است و ارونوف هم در تیم نوبهار یکی از بازیکنان تاثیرگذار بوده است و او می‌تواند تنوع تاکنیکی خوبی به تیم بدهد و این زمان می‌برد تا این بازیکنان در کنار هم بازی کرده  و شرایط خود را هماهنگ کنند.  

شاهد تفکرات متفاوت مورایس و نکونام  در لیگ برتر بودیم 

سید صالحی درباره برد استقلال برابر تیم سپاهان اظهار کرد: شاهد ۲ تفکر متفاوت در این بازی بودیم و مورایس به دنبال این بود که بعد از شکستی که برابر الهلال  و باخت‌هایی که در لیگ برتر داشت، بتواند با برنامه‌ای که دارد بتواند ۳ امتیاز بازی را بگیرد و به جدول برگردد. تمام تفکراتش این بود که بازی مالکانه و بازیسازی از دم دروازه را داشته باشد و استقلال را به سمت بالا بکشاند تا بتواند از پشت خط دفاعی استقلال استفاده کند. کاری که جواد نکونام انجا داد این بود که سعی می‌کردند روی به بازی مستقیم بیاورند و کناره‌ها و عمق خط دفاع سپاهان را ببندند و سعی کنند تیم سپاهان را مجبور به بازی مستقیم کنند. این بازی مستقیم به مدافعان استقلال از جمله سیلوا، سلیمی و سهرابیان می‌داد که از قدرات سرزنی خود استفاده کنندو بتواند توپ‌های دوم و سوم را بگیرند.

استقلالی ها با هنر فردی چشمی به گل رسیدند 

او افزود: از بازی خوب بلانکو نمی‌شود گذشت و با وجود اینکه در امر گلزنی موفق نبوده است، اما او به خوبی توپ‌ها را مقابل مدافع سپاهان حفظ می‌کرد و باعث می‌شود که موج دوم حمله در زمین سپاهان شکل بگیرد و در کنارش مارشاریپوف، روزبه چشمی و مهدی پور نزیک بهم شدند و می‌توانستند از کناره‌ها بهره ببرند. هر ۲ تیم موقعیت گلزنی داشتند، اما استقلالی‌ها از همان حربه‌ای که داشتند به خصوص ارسال‌های قطری که داشتند توانستند  از توپ‌های دوم و سوم استفاده کنند که از طریق هنر فردی  روزبه چشمی به گل برسند و بعد از آن گل، به نظرم سپاهان آن شادابی و نشاط همیشگی را نداشت، شهریار مغانلو یک موقعیت صددرصد داشت.

فعل خواستن در بین بازیکنان استقلال بیشتر از پرسپولیسی ها است 

کارشناس فوتبال بیان کرد: در نیمه دوم بازی، مورایس تغییراتی انجام داد واعرابی و آریا یوسفی  را به زمین مسابقه آورد. حسین نژاد و احمد زاده بازیکنانی هستند که تنوع تاکنیکی می‌دهند و موقعیت یک در یک را به خوبی به نمایش می‌گذارند. وقتی تیم سپاهان تحت فشار است این ۲ بازیکن با پاس‌ها و دریبل‌هایی که می‌زنند می‌توانند تنوع تاکنیکی به تیم خود بدهند، اما تفکر مورایس این بود که از اعرابی استفاده کند و او هم یک موقعیت صددرصد را از دست داد. موقعیت گلزنی در چنین بازی‌هایی کم ایجاد می‌شود و باید به نحو احسن از این موقعیت‌ها استفاده کنید. در روزی که سپاهان شادابی و نشاط همیشگی را نداشت، ۲ موقعیت صددرصد گلزنی داشتند و اگر اعرابی و احمد زاده گل می‌زدند شاید شرایط مسابقه فرق می‌کرد. فعل خواستن و انگیزه بردن در بازیکنان استقلال بیشتر از سپاهان بود.

حواشی به تیم سپاهان ضربه  می زند

سید صالحی درباره اینکه علت ناکامی سرخپوشان بیان کرد: سپاهان امسال فصل را تا هفته چهارم خوب شروع کرد، اما بعد از اتفاقاتی که در مورد کسر امتیاز و بازی با الاتحاد افتاد و حواشی که به وجود آمد توانستند دوباره برگردند و بعد از برد پرگلی که مقابل آلومینیوم داشتند، اما امتیازات برگرداندند و اختلافی که بین کمیته انضباطی و استیناف بود و روز قبل از بازی با گل گهر چند بازیکن را نبردند و امتیاز از دست دادند و بازی بعدش با شمس آذر استرس داشتند که کدامیک از بازیکنانشان برمی گردد این واقعیتی است که وارد حاشیه شدند و حواشی باعث شد که به تیم سپاهان ضربه بزند.

مورایس باید روحه سپاهانی ها را برگرداند

او خاطر نشان کرد: البته ما نمی‌توانیم همه چیز را به حواشی مربوط بدانیم. بازیکنانی که مخصوصا در مقابل آلومینیوم اراک و شمس آذر بازی کردند باید پتانسیل خود را بیشتر نشان می‌دادند، اما واقعیت این بود که سپاهان وارد حاشیه شد و بعد هم باز یهای آسیایی بود و طبیعی بود که بازیکنان از لحاظ تمرکز به هم ریختند و مورایس هم باید هر چه سریعتر  شرایط بازیکنان  را  از لحاظ روحی و روانی برگرداند تا سپاهان به جایگاه اصلی اش برسد.

کارشناس فوتبال درباره اینکه مدعیان قهرمانی چه تیم‌هایی هستند، گفت: استقلال، سپاهان و پرسپولیس جزو مدعیان قهرمانی هستند، اما اکنون نمی‌توانیم قهرمان را بگوییم، چون بازی‌ها پستی و بلندی دارد و شاید خیلی از تیم‌ها امتیاز از دست بدهند و قهرمانی در روز‌های آخر مشخص می‌شود.

 منبع خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.