کد خبر : 5487
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۵

نبرد آبی و قرمز‌های تهران با حریفان اهوازی خود پیش از دربی/ شاگردان مورایس به دنبال قطع نوار ناکامی در لیگ

نبرد آبی و قرمز‌های تهران با حریفان اهوازی خود پیش از دربی/ شاگردان مورایس به دنبال قطع نوار ناکامی در لیگ

به گزارش ویدانیوز؛ مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال با انجام ۵ دیدار  در شهر‌های مختلف روز جمعه به پایان می‌رسد و  در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال به مصاف همنام خوزستانی خود می‌رود و تیم پرسپولیس هم پذیرای تیم فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی است.   مس رفسنجان- تراکتور/ روز جمعه ۱۵:۴۵  تیم فوتبال


به گزارش ویدانیوز؛

مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال با انجام ۵ دیدار  در شهر‌های مختلف روز جمعه به پایان می‌رسد و  در حساس‌ترین بازی ها، تیم استقلال به مصاف همنام خوزستانی خود می‌رود و تیم پرسپولیس هم پذیرای تیم فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی است.  

مس رفسنجان- تراکتور/ روز جمعه ۱۵:۴۵ 

تیم فوتبال مس رفسنجان با تغییر و تحولات در کادر فنی خود نتایج خوبی کسب کرده است و  از زمانی که محرم نوید کیا هدایت این تیم کرمانی را برعهده گرفته این تیم ۲ برد و ۲ تساوی کسب کرده و گلی هم دریافت  نکرده است.  

تیم مس رفسنجان در بازی جام حذفی هم توانست دست به کار بزرگی بزند و تیم استقلال پرافتخارترین تیم جام حذفی را با ۲ گل شکست بدهد و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یابد. البته نویدکیا بعد از این بازی اعلام کرد  تا زمانی که مطالبات مالی بازیکنان پرداخت نشود به رفسنجان برنمی گردد و بازیکنان این تیم هم حاضر نشدن تمرین کنند.  

البته مدیران مس رفسنجان بخشی از مطالبات مالی بازیکنان را پرداخت کردند و محرم نویدکیا راضی شد که به تمرینات این تیم برگردد و بازیکنانش را آماده باز‌ی با تراکتور کند.  

شاگردان نویدکیا می‌خواهند که با کسب ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم تراکتور به روند رو به رشد خود در لیگ برتر فوتبال ادامه بدهند و وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشند.  

در آن طرف، تیم تراکتور هفته گذشته توانست استقلال خوزستان را شکست بدهد و با ۳۱ امتیاز در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار بگیرد.  

شاگردان خمز به ۳ امتیاز بازی برابر تیم مس رفسنجان نیاز مبرم دارند تا همچنان در کورس رقابت با مدعیان قهرمانی باقی بمانند وگرنه کارشان در ادامه راه سخت خواهد بود.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم تراکتور به پایان رسید.  

سپاهان – پیکان / روز جمعه ساعت ۱۶ 

تیم فوتبال سپاهان در ۴ دیدار اخیر خود در لیگ برتر شکست خورد و در لیگ قهرمانان آسیا هم در ۲ بازی رفت و برگشت برابر تیم الهلال نتیجه بازی را واگذار کرد و از گردونه این رقابت‌ها کنار رفت، اما این تیم اصفهانی توانست با برد پرگل  برابر تیم شمس آذر در جام حذفی نوار ناکامی‌های خود را قطع کند و  این تیم با روحیه بالا به مصاف تیم پیکان می‌رود.  

طلایی پوشان اصفهانی هفته قبل برابر تیم استقلال شکست خوردند و با ۲ بازی کمتر و  ۳۱ امتیاز  در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار دارند. آن‌ها می‌خواهند با حمایت هواداران خود برابر تیم پیکان به برتری برسند تا همچنان در کورس رقابت با مدعیان قهرمانی باقی بمانند.  

در آن طرف، تیم پیکان با هدایت رضا عنایتی نتوانسته طعم برد را بچشد و آخرین پیروزی این تیم به هفته هفتم و سرمربیگری رسول خطیبی برمی گردد. عنایتی از زمانی که هدایت خودروسازان را برعهده گرفته  یا شکست خورده و یا به تساوی دست یافته  و بردی نداشته است. علاوه بر این، عنایتی در قامت سرمربی هرگز نتوانسته تیم سپاهان را شکست بدهد.  

به هر حال باید دید رضا عنایتی می‌تواند همراه با تیم پیکان در اصفهان شگفتی خلفق کند و  اولین برد خود را در اصفهان جشن بگیرد یا همچنان در حسرت پیروزی  باقی می‌ماند!  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۳ بر ۱ به نفع طلایی‌پوشان به پایان رسید.

شمس آذر قزوین- آلومینیوم اراک/ روز جمعه ساعت ۱۶ 

تیم‌های هشتم و نهم جدول رده بندی امروز در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین  به مصاف یکدیگر می‌روند و هر ۲ تیم به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم دارند تا وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشند.  

تیم  شمس آذر در نیم فصل دوم هنوز رنگ برد را ندیده  و  با ۲ تساوی و یک شکست و کسب ۲۲ امتیاز در رتبه نهم جدول رده بندی قرار دارد. همچنین این تیم در جام حذفی برابر تیم سپاهان شکست سنگینی را متحمل شد و از روز‌های اوج خود فاصله گرفته است.  

شاگردان سعید دقیقی می‌خواهند ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم آلومینیوم اراک را کسب کنند تا نوار ناکامی‌های خود را قطع کرده و دل هواداران خود را شاد کنند.  

در آن طرف، تیم آلومینیوم  بازی  هفته گذشته اش برابر تیم هوادار به خاطر بارش برف در اراک به تعویق افتاد، اما این تیم در جام حذفی توانست با برد برابر تیم نساجی به مرحله بعدی این رقابت‌ها صعود کند و با روحیه بالا به مصاف تیم شمس آذر در لیگ برتر می‌رود.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم آلومینیوم اراک به پایان رسید.  

پرسپولیس- فولاد خوزستان / روز جمعه ساعت ۱۷:۳۰ 

تیم فوتبال پرسپولیس هفته گذشته برابر تیم ذوب آهن به برتری دست یافت و با ۳۶ امتیاز در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارد.  

سرخپوشان پایتخت در جام حذفی هم توانستند تیم نفت و گاز گچساران را شکست بدهند و به مرحله بعدی این رقابت‌ها راه یابند و آن‌ها با روحیه بالا به مصاف تیم فولاد خوزستان می‌روند.  

اوسمار در ابتدای سرمربیگری اش مورد انتقاد پیشکسوتان قرار گرفت، اما اکنون تیمش با ۳ برد متوالی برابر تیم‌های تراکتور، ذوب آهن و نفت و گاز گچساران شرایط خوبی دارد و سرمربی برزیلی به دنبال چهارمین برد خود در ورزشگاه آزادی است.  

پرسپولیسی‌ها می‌خواهند با حمایت هواداران پرشور خود برابر تیم فولاد خوزستان به برتری برسند تا با برد به مصاف رقیب سنتی خود استقلال در  دربی پایتخت بروند و علاوه بر این،   همچنان در کورس مدعیان قهرمانی باشند.  

گولسیانی مدافع گرجستانی پرسپولیس به علت مصدومیت در این بازی غایب است و علی نعمتی هم مشخص نیست که این بازی می‌رسد یا نه!  

در آن طرف، تیم فولاد تغییرات زیادی در نیمکت فنی خود داشته است و در نهایت مدیران باشگاه تصمیم گرفتند که احمد آل نعمه دستیار مارتینز را به عنوان سرمربی تیم خود انتخاب کنند. آل نعمه در ۳ بازی که هدایت فولاد را برعهده داشته، یک تساوی، یک شکست و یک برد کسب کرده است.  

فولادی‌ها هفته گذشته برابر تیم ملوان در اهواز متوقف شدند و با ۱۹ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار دارند. آن‌ها به ۳ امتیاز بازی با پرسپولیس نیار دارند تا حاشیه امنیت در جدول رده بندی داشته باشند.  

۲ تیم تاکنون  ۵۲ مرتبه مقابل هم صف‌آرایی کردند که ۲۷ بار پرسپولیس و تنها ۱۲ بار فولاد برنده شده و ۱۴ بار هم ۲ تیم به تساوی رضایت دادند.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم پرسپولیس  در اهواز به پایان رسید.  

استقلال خوزستان – استقلال تهران/ روز جمعه ساعت ۱۹:۴۵ 

تیم استقلال خوزستان در حالی به مصاف همنام تهرانی خود می‌رود که با خرید چند بازیکن خارجی  توانسته در نیم فصل دوم نتایج خوبی بگیرد و با ۱۲ امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه پانزدهم قرار دارد.  

تیم استقلال خوزستان هفته گذشته برابر تیم تراکتور شکست خورد و این تیم به داوری این بازی اعتراض داشت و حتی مدیرعامل باشگاه تهدید به خروج تیمش از لیگ برتر فوتبال کرد.  

آبی پوشان اهوازی قبل از بازی با تیم همنام تهرانی خود طی بیانیه‌ای خواستار اجرای عدالت در این بازی شدند و حتی اعلام کردند که اگر باز هم اشتباهات داوری آن‌ها را از اهدافشان دور کند به AFC شکایت می‌کنند.  

شاگردان پورموسوی می‌خواهند با حمایت هواداران پرشور خود ۳ امتیاز بازی خانگی برابر آبی پوشان پایتخت را کسب کنند تا از انتهای جدول رده بندی فرار کنند و به بقا در لیگ برتر امیدوار بمانند.  

در آن طرف، تیم استقلال تهران در اولین بازی جام حذفی برابر تیم مس رفسنجان با ۲ گل شکست خورد و از گردونه این رقابت‌ها خارج شد و اکنون این تیم تمرکزش معطوف به بازی‌های لیگ برتر فوتبال است تا قهرمانی را در این مسابقات کسب کند.  

شاگردان نکونام محکوم به برد برابر همنام اهوازی خود هستند تا با روحیه بالا و تثبیت صدرنشینی  به مصاف رقیب سنتی خود در بازی دربی بروند، اما کار سختی در اهواز دارند.  

 آبی‌پوشان پایتخت برخلاف بازی‌های خانگی خود در دیدار‌های خارج از خانه موفق نبودند و همین موضوع باعث نگرانی هواداران این تیم شده است. آخرین برد خارج از خانه آن‌ها به هفته هفتم لیگ برتر برمی گردد و  بعد از این بازی، استقلالی‌ها ۵ ماه هست که نتوانستند بردی در خارج از خانه کسب کنند و باید دید آن‌ها می‌توانند این طلسم را برابر همنام اهوازی خود بشکنند یا نه!  

۲ تیم  تاکنون ۱۳ مرتبه به مصاف هم رفته اند که ۶ برد سهم استقلال تهران و ۳ برد سهم استقلال خوزستان بوده و ۴ بازی هم به تساوی کشیده شده است. همچنین آبی پوشان اهوازی از آخرین پیروزی شان برابر همنام تهرانی خود ۷ سال می‌گذرد و حسن بیت سعید و علی اصغر عاشوری توانستند برای استقلال خوزستان در آن دیدار گلزنی کنند.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم استقلال تهران به پایان رسید.  

 منبع خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.