کد خبر : 5620
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵

بازی با ترکمنستان بهترین فرصت برای استفاده از جوانان است/ قلعه‌نویی نقش مهمی در پیشرفت فوتبال باشگاهی دارد

بازی با ترکمنستان بهترین فرصت برای استفاده از جوانان است/ قلعه‌نویی نقش مهمی در پیشرفت فوتبال باشگاهی دارد

به گزارش ویدانیوز؛ اصغر مدیرروستا مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال درباره لیست تیم ملی فوتبال برای بازی با ترکمنستان اظهار کرد: به نظرم هر زمانی که سر مربی لیست را اعلام می‌کند، شاید یکسری از بازیکنان جا بمانند و این به سلیقه سر مربی برمی گردد، اما در نهایت لیست خوبی بوده که قلعه نویی


به گزارش ویدانیوز؛

اصغر مدیرروستا مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال درباره لیست تیم ملی فوتبال برای بازی با ترکمنستان اظهار کرد: به نظرم هر زمانی که سر مربی لیست را اعلام می‌کند، شاید یکسری از بازیکنان جا بمانند و این به سلیقه سر مربی برمی گردد، اما در نهایت لیست خوبی بوده که قلعه نویی ارائه داده است.

انصاری فرد و حاج صفی  یک روز باید از تیم ملی می رفتند 

مدیر روستا درباره اینکه تعدادی بازیکن جوان به تیم ملی دعوت شدند و احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد دعوت نشدند، گفت: در هر صورت کاپیتان‌های تیم ملی شرایط سنی شان طوری بود که به نظرم یک روز کنار می‌روند و آن روز هم بعد از تورنمنت جام ملت‌های آسیا صورت گرفته است و آرزوی سلامتی و موفقیت برای این ۲ نفر می‌کنم. به هر جهت همین است و یک روز باید از تیم ملی خداحافظی می‌کردند. من فکر می‌کنم باید نسل تیم ملی عوض شود و پوست اندازی  صورت بگیرد و نفرات جدید بیایند و البته تعدادی هم از قلم افتادند، اما هر لیستی نواقصی دارد و این به تصمیم و سلیقه شخصی سرمربی برمی گردد.

بازی های مقدماتی جهانی باعث تجربه بازیکنان جوان می شود 

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال درباره تغییر نسل در تیم ملی فوتبال و اینکه جوانگرایی جواب می‌دهد، گفت: خوشبختانه بازی‌های مقدماتی جام جهانی ما ساده است. البته نباید حریفان  دستکم گرفته شوند، اما روی کاغذ دیدار‌های راحتی هست و این می‌تواند تجربه‌ای برای بازیکنان جوان باشد به شرطی که از این بازیکنان استفاده شود و به جا بهره ببرند. به نظرم موقعیت خوبی است، که لیست تیم ملی جوانتر شود.

 جوانان ما نباید مربیان تیم ملی را ناامید کنند 

او درباره ۲ بازی با تیم ملی ترکمنستان را چطور می‌بیند، گفت: فوتبال ما از ترکمنستان جلوتر است و نفرات ما بهتر هستند و وقت این است که به جوانان در این بازی فرصت داده شود تا آنها خودشان را نشان بدهند. جوان‌ها هم نباید مربیان تیم ملی را ناامید کنند و کار را در دست بگیرند و قلدر و قوی برای بازیکنانی باشند که قرار است جایگزین آنها شوند.

مسابقات لیگ و فوتبال پایه به تیم ملی صدمه می زند

مدیر روستا درباره اینکه لیگ برتر فوتبال ما پویایی لازم دارد، گفت: متاسفانه لیگ ما پویا نیست و به ندرت می‌توانیم بازیکنان شاخص در لیگ پیدا کنیم، اما به هر جهت باید با این وضعیت فوتبالمان ساخت و به نوعی جلو برویم. به نظرم مسابقات لیگ و فوتبال پایه  مشکل اساسی فوتبال ما هستند و صدمه اش به تیم ملی فوتبال می‌خورد.

سرمربی تیم ملی باید راهکاری در جهت پیشرفت فوتبال باشگاهی بدهد 

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال درباره اظهارات قلعه نویی مبنی بر اینکه استعدادیابی در تیم ملی صورت نمی‌گیرد، گفت: من قبول دارم که باشگاه‌ها باید استعدادیابی کنند. همین قلعه نویی سال‌ها سرمربی تیم‌های باشگاهی بوده است و باید او این کار را انجام می‌داد. به هر حال مربیان باشگاهی باید جوان‌ها را پرورش بدهند. من فکر  می‌کنم سرمربی تیم ملی می‌تواند یک راهکار به فدراسیون فوتبال در جهت پیشرفت لیگ فوتبال ما بدهد.

قلعه نویی نقش اساسی در پیشرفت فوتبال باشگاهی دارد 

او افزود: قلعه نویی ارتباط نزدیکی با فدراسیون فوتبال دارد و به نظرم او می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت فوتبال باشگاهی داشته باشد. قلعه نویی صرفا به تیم ملی توجه نکند و به مسابقات باشگاهی هم توجه کند و نقطه نظات و راهکاری بدهد که سرمربی تیم ملی اجرایی کند. صرفا قلعه نویی معطوف به تیم ملی نباشد و به مسابقات لیگ هم توجه بیشتری کنند و نقطه نظراتی به تیم ملی بدهند که ا فدراسیون اجرایی کند. همچنین راحت هست و این کار برای عوض کردن لیگمان و بازی‌های به روز انجام می‌شودو باید هماهنگی و تفکر جمعی باشد.

باید مربیان جدید را به کالبد لیگ ترزیق می کنم 

مدیروستا تصریح کرد: یکسری از مربیان را باید از لیگمان خارج کرد و تعدادی مربی جدید بیاوریم و امتحانشان کنیم و خون تازه‌ای در کالبد مربیان لیگ ترزیق کنند. درست است که چند چهره جوان  مثل نویدکیا و شجاعی و سعید دقیقی به لیگمان آمدند، اما یکسری ملاحظات و مسائل اخلاقی هست که مربیان ما باید رعایت کنند و گرنه به فوتبال ما لطمه می‌زنند. تعویض کردن بی موقع و رفتن از یک باشگاه به باشگاه دیگر و جابه جایی به خاطر  مسائل مالی به فوتبالمان  لطمه می‌زند.  

  منبع خبر

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.